SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
- Nazwa szkolenia:
„Komercjalizacja wyników badań naukowych: Tworzenie spin-outów”
- Opis przedmiotu zamówienia:
- Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie, w siedzibie Zamawiającego,
2-dniowgo szkolenia (16 godzin dydaktycznych) dla 5 pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku p/n „Komercjalizacja wyników badań naukowych: Tworzenie spin-outów”.
Szkolenie będzie realizowane w ramach projektu „Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
- Dokładny opis tematyki szkolenia, w tym zagadnienia i treści objęte szkoleniem:
- Przeprowadzenie szkolenia z tworzenia spin-outów w branży medycznej .
- Szkolenie obejmuje przedstawienie różnicy pomiędzy spółką spin-off oraz spin-out, uwarunkowań prawnych na uczelniach, kwestie podatkowe pry zakładaniu i funkcjonowaniu spółki, omówienie szczegółów umowy spółki typu spin-off, form objęcia udziałów w spółce oraz form finansowania działalności spółek spin-off/out .
- Minimum połowa szkolenia zostanie przeznaczona na zajęcia praktyczne, podczas których zostaną omówione przykłady już funkcjonujących spółek w Polsce.
- Wykonawca zapewni certyfikat/zaświadczenie dla uczestników po skończonym szkoleniu.
- Sposób realizacji szkolenia:
- Co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia Wykonawca zobowiązany jest przestawić szczegółowy program szkolenia, z uwzględnieniem liczby planowanych godzin zajęć. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wniesienia uwag do przygotowanego programu. Wykonawca jest zobowiązany do uwzględnienia lub odniesienia się każdorazowo w stosunku do przedstawionych uwag.
- Wykonawca przygotuje i zapewni wszystkim uczestnikom na własność materiały szkoleniowe, obejmujące najważniejsze zagadnienia omawiane na szkoleniu.
- Wykonawca wystawi uczestnikom szkolenia zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
- Zamawiający, na potrzeby szkolenia, zapewni salę wyposażoną w rzutnik multimedialny i ekran. Jeśli do przeprowadzenia szkolenia niezbędny będzie dodatkowy sprzęt, to zapewni go Wykonawca.
- Potwierdzeniem realizacji szkolenia będzie przekazanie Zamawiającemu przez Wykonawcę:
- protokołu zdawczo – odbiorczego w formie przygotowanej przez Zamawiającego;
- oryginału listy obecności w formie przygotowanej przez Zamawiającego wraz z potwierdzeniem odbioru materiałów szkoleniowych;
- kserokopii wszystkich certyfikatów/zaświadczeń wydanych uczestnikom.
6) Wykonawca przygotuje i przekaże Zamawiającemu przed rozpoczęciem szkolenia materiały niezbędne do przeprowadzenia procesu weryfikacji nabycia kompetencji, przez uczestników szkolenia, w postaci:
- zdefiniowania efektów uczenia się, które osiągną uczestnicy w wyniku udziału w szkoleniu;
- formularza testu weryfikacji kompetencji odnoszącego się do efektów planowanych do osiągnięcia przez uczestników szkolenia;
Proces weryfikacji nabycia kompetencji przez uczestników szkolenia Zamawiający przeprowadzi we własnym zakresie.
- Działania informacyjno-promocyjne:
Wykonawca umieści na wszystkich dokumentach i opracowaniach, informacje o nazwie szkolenia i projektu oraz odpowiednie logotypy (Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój), które Zamawiający prześle Wykonawcy drogą mailową.
- Wykonawca zapewni:
- przestrzeganie polityki równych szans podczas realizacji zajęć, w szczególności stosowanie języka równościowego;
- materiały szkoleniowe oraz inne pomoce dydaktyczne zastosowane podczas szkolenia uwzględniające stosowanie równościowego języka, w tym używanie sformułowań w języku wrażliwym na płeć.
- Miejsce szkolenia: Szkolenie realizowane będzie w siedzibie Zamawiającego, na terenie miasta Białystok, w salach szkoleniowych zapewnionych przez Zamawiającego. Dokładne miejsce szkolenia Zamawiający wskaże na co najmniej 7 dni przed terminem szkolenia.
- Planowany termin realizacji usługi: Usługa będzie realizowana w okresie 01.2021-12.2021 r., Dokładny termin szkolenia określony zostanie przez Wykonawcę w uzgodnieniu z Zamawiającym, na co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
- Czas trwania szkolenia i godziny zajęć: 2 dni, 16 godzin dydaktycznych, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach pomiędzy 10.00 a 18.00.
- Planowana liczba uczestników: 5 osób, pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
- Wymagania wobec Wykonawcy
- Posiadanie co najmniej trzyletniego doświadczenia w prowadzeniu i organizowaniu szkoleń w zakresie zagadnień, o których mowa w pkt 2.II.
- Wykonawca musi przedstawić, że przeprowadził wcześniej min. 5 szkoleń z zakresu tworzenia spółek typu spin-off/out dla jednostek sektora finansów publicznych.
Wykonawca potwierdzi swoje doświadczenie oświadczeniem i wykazem przeprowadzonych szkoleń na formularzu ofertowym.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. doświadczenia.
- Wykonawca zapewni personel biorący udział w realizacji zamówienia, który powinien posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu objętego przedmiotem zamówienia, co oznacza, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert przeprowadził co najmniej 1 szkolenie rocznie.
Wykonawca w formularzu ofertowym wskaże imiennie osoby uczestniczące w realizacji zamówienia.
Wykonawca potwierdzi spełnienie powyższych wymagań dla trenerów oświadczeniem na formularzu ofertowym.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. doświadczenia.
Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następującego kryterium:
cena – 50% -maksymalna liczba 50 pkt.
W formularzu ofertowym Wykonawca podaje cenę brutto, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, za całość realizacji zamówienia
Punkty za kryterium ceny będą wyliczane zgodnie ze wzorem
Liczba pubktów oferenta=(najmniejsza proponowana cena)/(cena proponowana przez oferenta)×50
Doświadczenie trenera prowadzącego szkolenie 50% -maksymalna liczba 50 pkt.
Oceniane będzie doświadczenie trenera w prowadzeniu szkoleń z zakresu objętego przedmiotem zamówienia, skierowanych do pracowników jednostek sektora finansów publicznych.
Punkty w ramach kryterium będą przyznawane w następujący sposób:
- po 1 pkt – za przeprowadzenie kursu/szkolenia, obejmującego przedmiot zamówienia, skierowanego do pracowników jednostki sektora finansów publicznych, w wymiarze co najmniej 8 godzin dydaktycznych.
Za każde przeprowadzone szkolenie przyznany będzie 1 punkt, maksymalnie 10 pkt dla każdego z trenerów. Łącznie za doświadczenie może być przyznane maksymalnie 50 pkt.
Wykonawca w formularzu ofertowym wykaże doświadczenie trenera w postaci listy prowadzonych przez każdego z nich kursów/szkoleń skierowanych do pracowników jednostki sektora finansów publicznych.
do pozostawienia bez rozpatrywania ofert, które wpłynęły po terminie.