1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i uruchomienie natywnej aplikacji mobilnej MUB Survey do przeprowadzenia sondażowych badań terenowych zgodnie z aktualnymi zasadami i wiedzą techniczną w zakresie tworzenia aplikacji mobilnych.
2) Zadanie jest finansowane w ramach projektu pt. „Poczucie lęku przed zakażeniem SARS-CoV-2 a postrzeganie szczepień przeciwko COVID-19 wśród osób starszych w Polsce” [akronim: CoV-VAC-PL] finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu „Solidarni z naukowcami”.
3) Aplikacja mobilna MUB Survey ma za zadanie być głównym narzędziem do realizacji projektu badawczego poprzez zbieranie danych badawczych uzyskanych przez ankieterów w trakcie przeprowadzania wywiadów z respondentami.
4) Aplikacja będzie przygotowana w polskiej wersji językowej i będzie zawierać kwestionariusz charakterystyki społeczno-demograficznej („metryczka) oraz pięć standaryzowanych skal badawczych: Krótką Skalę Oceny Stanu Psychicznego (Mini-Mental State Examination, MMSE), dwie Skale Lęku przed Koronawirusem (The Fear of COVID-19 Scale, FCV-19S i Coronavirus Anxiety Scale, CAS), Skalę Wskaźników Akceptacji Szczepień Przeciwko COVID-19 (The Drivers of COVID-19 Vaccination Acceptance Scale, DrVac-COVID-19S) i Skalę do Pomiaru Postrzegania Akceptacji Szczepionek Przeciwko SARS-CoV-2 (Scale to Measure the Perception of SARS-CoV-2 Vaccines Acceptance, The VAC-COVID-19 Scale). Wykonawca opracuje również panel administracyjny do zarządzania aplikacją.
5) Aplikacja mobilna MUB Survey będzie całkowicie darmowa i dostępna tylko dla wskazanych osób (kierownik projektu, członek zespołu badawczego, 16 ankieterów).
6) Aplikacja musi być dostępna na smartfony z systemami Android oraz IOS. Wersje Androida oraz IOS od których dostępna będzie aplikacja zostaną ustalone w trybie roboczym z Wykonawcą. Zamawiający zakłada zamieszczenie jej w sklepach Google Play i App Store w ramach własnych środków.
7) Usługa polegająca na opracowaniu i uruchomieniu aplikacji mobilnej MUB Survey będzie zrealizowana do 6 tygodni od czasu akceptacji interfejsu aplikacji przez Zamawiającego. Termin ten obejmuje również etap testowania finalnych wersji aplikacji i przygotowania poprawnych wersji aplikacji do zamieszczenia w sklepach Google Play i App Store. Gwarancja na poprawne działanie aplikacji mobilnej będzie obowiązywała do 31 grudnia 2023 r.
8) W ramach wykonania przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac związanych z: ustaleniem pełnej koncepcji aplikacji wspólnie z Zamawiającym, przygotowaniem szaty graficznej, opracowaniem oprogramowania, wdrożeniem aplikacji, wyprodukowaniem wersji aplikacji działającej na systemach Android i IOS, testowaniem aplikacji, utrzymaniem gwarancji oraz wykonaniem innych prac niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie ze szczegółową specyfikacją zamówienia.
Ponadto, w ramach wykonania przedmiotu zamówienia, Wykonawca dokona przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych oraz prawa wykonywania i zezwalania na wykonywanie zależnego prawa autorskiego w odniesieniu do wszystkich utworów - w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych - powstałych w związku z wykonaniem umowy.
-----------------------
Kod CPV:
1) 72212220-7 - Usługi opracowywania oprogramowania dla internetu i intranetu
2) 72400000-4 - Usługi internetowe
3) 72212500-4 - Usługi opracowywania oprogramowania komunikacyjnego i multimedialnego
4) 72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego
9) Wykonawca przedstawi ofertę na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.
10) Wykonawca podpisze umowę z Zamawiającym, zgodnie z wzorem umowy stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.
Szczegółowa specyfikacja zamówienia:
Zadanie polega na:
- Zakodowaniu i opublikowaniu aplikacji w sklepach Google Play i AppStore, w ramach kont Zamawiającego. Wymagania:
- Czytelny interfejs podlegający akceptacji zamawiającego.
- Aplikacja pozwoli na przesłanie 50 pełnych ankiet na serwer przez jednego ankietera oraz wszystkich ankiet zakończonych przed czasem wypełnionych przez każdego ankietera (z uwzględnieniem kryteriów wyłączenia z badania, np. wynik skali MMSE wskazujący na występowanie zaburzeń otępiennych).
- Zasady wypełniania ankiet:
- ankieter może edytować ankietę w momencie, kiedy ją wypełnia - w momencie kiedy klika „zakończ/wyślij”, nie ma możliwości edycji;
- konieczność wprowadzenia kodu potwierdzającego wypełnienie ankiety, przesłanego pod podany przez respondenta numer telefonu komórkowego/stacjonarnego (koszt integracji z bramką SMS + pakiet 2000 SMS oraz 1000 Voice SMS po stronie Wykonawcy)
2) Wprowadzeniu i konfiguracji kwestionariusza charakterystyki społeczno-demograficznej („metryczka) oraz pięciu standaryzowanych skal badawczych: Krótkiej Skali Oceny Stanu Psychicznego (Mini-Mental State Examination, MMSE), dwóch Skal Lęku przed Koronawirusem (The Fear of COVID-19 Scale, FCV-19S i Coronavirus Anxiety Scale, CAS), Skali Wskaźników Akceptacji Szczepień Przeciwko COVID-19 (The Drivers of COVID-19 Vaccination Acceptance Scale, DrVac-COVID-19S) i Skali do Pomiaru Postrzegania Akceptacji Szczepionek Przeciwko SARS-CoV-2 (Scale to Measure the Perception of SARS-CoV-2 Vaccines Acceptance, The VAC-COVID-19 Scale) przez Wykonawcę, zgodnie ze wzorem ankiety.zip oraz ich edycji. Wymagana obsługa pytań (jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, macierz wielokrotnego wyboru, wprowadzenia ręcznej odpowiedzi). Na bazie tej konfiguracji dane bedą się wyświetlać w aplikacji mobilnej.
3) Przygotowaniu panelu administratora (preferowana technologia Laravel framework oraz REACT JS) pozwalającego na:
-
- Gromadzenie wyników ankiet z aplikacji mobilnej oraz możliwość pobrania surowych danych oraz danych w wersji zbiorczej (np. w pliku .xlsx/.xls, w pliku .sta (arkusz Statistica), pliku .pdf, itp.), które może pobrać tylko zespół badawczy (kierownik projektu + członek zespołu).
- Zarządzanie użytkownikami (dodawanie/usuwanie/edycja, wygenerowanie indywidualnych loginów i haseł dla ankieterów).
- Zarządzanie rolami i dodawanie uprawnień dla ankieterów przez zespół badawczy, np. ankieter nie może mieć możliwości usunięcia ankiety.
Na dostarczoną i wdrożoną aplikację mobilną MUB Survey, Wykonawca udzieli gwarancji do 31 grudnia 2023 r. W ramach gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do:
- nieodpłatnego usuwania wad, w szczególności niezgodności Systemu z dostarczoną dokumentacją,
- pomocy w analizie kodu źródłowego oraz dokumentacji systemu,
- udzielania administratorom wyjaśnień dotyczących użytkowania i eksploatacji wykonanego systemu,
- pomocy w optymalizacji pracy systemu, bezpośredniej diagnostyki w docelowej lokalizacji Zamawiającego, z wykorzystaniem metody zdalnego dostępu.
Wymagania stawiane Wykonawcy:
1. Posiadanie uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia – Zamawiający wymaga złożenia dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej;
2. Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie – wykonał co najmniej 3 zamówienia obejmujące dostawę w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia. Przez dostawy w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia Zamawiający rozumie co najmniej: 3 dostawy odpowiadające swoim rodzajem dostawie, stanowiącej przedmiot zamówienia opisany w I. Zapytanie ofertowe – przedmiot zamówienia ust. 2. o wartości min. 50 000,00 zł brutto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, lub są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Oprócz referencji bądź innych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie wskazanych powyżej usług, Wykonawca powinien przedłożyć trzy przykładowe wykonane realizacje, o których mowa powyżej, w postaci nośników z nagranymi aplikacjami mobilnymi lub wskazać link do miejsca, gdzie można je obejrzeć (np. do sklepu Google Play/Apple Store).
W przypadku zamówień wykonywanych, zrealizowana wartość umowy nie może być mniejsza niż wartość podana powyżej.
W przypadku podania kwoty w walucie obcej, Wykonawca ma obowiązek przeliczyć tą wartość na wartość w złotych według średniego kursu NBP dla danej waluty z dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych (http://zamowienia.umb.edu.pl/).
Sposób dokonania oceny spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców nastąpi na podstawie dokumentów złożonych przez Wykonawców i oparty będzie na zasadzie spełnia/nie spełnia.
- Cena oferty – max. liczba – 100 pkt – w formularzu ofertowym Wykonawca poda cenę brutto, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, za całość realizacji zamówienia;
2) Zasady oceny kryterium „Cena oferty”
- W formularzu ofertowym Wykonawca poda cenę brutto za opracowanie i uruchomienie aplikacji mobilnej MUB Survey na smartfony. Ocena w tym kryterium zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru:
- Liczba punktów = najniższa oferowana cena/cena oferty ocenianej x 100;
- Oferta najkorzystniejsza otrzyma w tym kryterium 100 punktów.
3) Maksymalna liczba punktów do uzyskania to 100.
4) Zostanie wybrana oferta z największą liczbą punktów.
- Oświadczenie o braku osobowych lub kapitałowych powiązań z Zamawiającym (załącznik nr 3 do zapytania ofertowego);
- Kopię dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego doświadczenia w przypadku każdej z usług wskazanych w formularzu ofertowym (np. referencje);
- Trzy przykładowe, wykonane realizacje, o których mowa w V. Wymagania Stawiane Wykonawcy ust. 2. w postaci nośników z nagranymi aplikacjami mobilnymi lub wskazaniem linku do miejsca, gdzie można je obejrzeć.
Formularz powinien zawierać wymagane dane dot. opisu i oferowanego produktu.
W tytule maila należy wpisać nr zapytania ofertowego.
Oferty niekompletne, lub złożone po upływie określonego terminu, nie będą rozpatrywane.
- swobodnego wyboru oferty,
- przeprowadzania dodatkowych rokowań,
- unieważnienia konkursu lub zmiany jego warunków, w tym ograniczenia zakresu zamówienia, bez podania przyczyny.