APP/1/ADEL/2024

Dodane przez DzialProjektow… - 08/08/2024 - 08:38
Szacowanie wartości usługi: Przygotowania i przeprowadzenia szkolenia dla pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pn. „Zaawansowane narzędzia dydaktyczne na uczelnianej platformie edukacyjnej”.
Szacowanie wartości usługi szkoleniowej.
usługi szacowania wartości

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku planuje udzielenie zamówienia dotyczącego wyłonienia Wykonawcy usługi: Przygotowania i przeprowadzenia szkolenia pn. „Zaawansowane narzędzia dydaktyczne na uczelnianej platformie edukacyjnej”.

Celem szkolenia jest rozwinięcie umiejętności w zakresie zaawansowanych narzędzi wbudowanych w platformę LMS, w tym jak dbać o dostępność materiałów dydaktycznych dla wszystkich studentów, jak zapobiegać plagiatowi, jak personalizować kształcenie online, prowadzić ćwiczenia i interaktywności zwiększające zaangażowanie studentów czy stosować mechanizmy grywalizacyjne.

W szkoleniu ujęte zostaną aspekty tzw. nauczania i uczenie się oparte na danych. Szkolenie dostarczy nauczycielom praktycznych informacji w zakresie wykorzystania danych do identyfikacji różnych wskaźników zaangażowania studentów w naukę i pozwoli uczestnikom mającym dobrze opanowane podstawy i praktyczną znajomość platformy na doskonalenie swoich umiejętności w zakresie prowadzenia zarówno zajęć zdalnych jak i wykorzystania LMS jako narzędzia do komunikacji i współpracy ze studentami w scenariuszu blended learning lub jako wsparcie kształcenia w formach tradycyjnej.

Zdobyte umiejętności wpłyną na podniesienie kompetencji nauczycieli akademickich związanych z prowadzeniem procesu dydaktycznego technikami na odległość lub z wykorzystaniem platformy LMS w dydaktyce stacjonarnej.

Szkolenie zostanie opracowane i przepracowane przez parę prowadzących: pracownika Centrum Doskonałości Dydaktycznej oraz trenera (Wykonawcę) jako specjalisty w zakresie platformy edukacyjnej posiadanej przez Zamawiającego tj. Blackboard Learn Ultra. Taka formuła ma zagwarantować maksymalne wykorzystanie efektu synergii pomiędzy doświadczeniem pracownika działu odpowiadającego za wsparcie użytkowników platformy czyli "wiedzy organizacji" oraz wiedzy eksperckiej ze strony trenera jako specjalisty w dziedzinie w/w oprogramowania. Prowadzący wspólnie opracują autorski program dostosowany do potrzeb uczestników szkolenia.

Szkolenie realizowane w formie stacjonarnej w siedzibie Zamawiającego i z wykorzystaniem komputerów zapewnianych przez Zamawiającego.

Szkolenie prowadzone metodą pracy warsztatowej, która opiera się na nauczaniu poprzez doświadczenie, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń koncepcyjnych oraz treningu umiejętności. Warsztat rozumiany jest jako forma szkolenia, w której pracują aktywnie głównie uczestnicy, a nie tylko prowadzący. Wykłady czy prezentacje mogą być używane w ograniczonym zakresie tj. relacji 1:2 (proporcja aktywności trenerów do aktywności uczestników).

Treści objęte szkoleniem:

Budowanie struktury kursu z dostosowaniem do formy zajęć oraz zakładanych efektów kształcenia

• Organizacja i struktura treści
  • Tworzenie treści kursu
  • Tworzenie modułów przy pomocy Asystenta AI
  • Dostępność materiałów w kursie
  • Konstrukcja kursu z elementów grywalizacji
  • Komunikacja w kursie
  • Ewaluacja kursu
  • Różne scenariusze wykorzystania LMS w prowadzeniu zajęć- tylko online, blended learning, wsparcie kształceni tradycyjnego - repozytorium materiałów, komunikacja i współpraca.

Weryfikacja efektów kształcenia

• Testy z uwzględnieniem aspektów metodycznych
  • Informacje zwrotne
  • Banki pytań (Asystent AI)
  • Zadania
  • Safe Assign
  • Asystent AI
  • Fora dyskusyjne
  • Dziennik
  • Praca indywidualna i grupowa
  • Różne metody oceniania
  • Rubryki oceny (Asystent AI)
  • Schemat oceniania

Ocenianie i monitorowanie

• Organizacja dziennika ocen
  • Zarządzanie kategoriami
  • Tworzenie kolumny obliczeniowej
  • Monitorowanie postępów studentów

Aktywizacja studentów

• Narzędzia motywowania i aktywizowania studentów
  • Aplikacje uzupełniające (jak np. Mentimeter https://www.mentimeter.com/ - tworzenie prezentacji, interaktywnych ankiet, quizów i chmury tagów;  Padlet: https://pl.padlet.com/ - tworzenie interaktywnych tablic;  Kahoot: https://kahoot.com/ - tworzenie interaktywnych quizów etc.)

SZCZEGÓŁOWY OPIS USŁUGI W ZAŁĄCZONYM PLIKU - Załącznik nr 1

Szkolenie realizowane w ramach projektu pn. „Od ADEPTA do LIDERA - program rozwoju kompetencji i kwalifikacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Zamawiający informuje, że zaproszenie do złożenia oferty szacunkowej nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem o zamówieniu publicznym w rozumieniu Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych, a złożenie przeze mnie oferty szacunkowej nie rodzi roszczenia o zawarcie umowy, stanowi jedynie podstawę szacunku kosztów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

W ramach rozeznania cenowego rynku oraz w celu oszacowania wartości zamówienia, Zamawiający zaprasza do przesłania wstępnej kalkulacji ceny oferowanej za realizację ww. zamówienia, zgodnie z załączonym formularzem cenowym - załącznik nr 2.

Dział Projektów Pomocowych
Marek Sokołowski
Uzupełniony i podpisany formularz cenowy (załącznik nr 2 ) należy przesłać w formie skanu do dnia 19.08.2024 r. na adres mailowy: marek.sokolowski@umb.edu.pl