Krótki opis zapytania:
Szacowanie wartości zamówienia na wyłonienie Wykonawcy do obsługi badania klinicznego w zakresie zabezpieczenia produktu badanego. Badanie kliniczne realizowane w ramach projektu pn. „Randomizowane, kontrolowane, podwójnie zaślepione badanie kliniczne oceniające wpływ leczenia metforminą na funkcję endometrium u kobiet z rozpoznaną idiopatyczną niepłodnością” nr 2021/ABM/03/00006, finansowanego ze środków budżetu państwa od Agencji Badań Medycznych.
Data publikacji:
Zapytanie ofertowe:
na dostawy lub usługi służące wyłącznie do celów prac badawczych, eksperymentalnych,
naukowych lub rozwojowych.
naukowych lub rozwojowych.
Rodzaj zamówienia:
usługi szacowania wartości
Opis przedmiotu zamówienia:
-
- Dostawa leku referencyjnego. Lekiem referencyjnym jest produkt zawierający 500 mg substancji aktywnej - metforminy. Całkowita liczba zamawianych tabletek leku referencyjnego wynosi: 49 500 sztuk.
- Wytworzenie placebo w formie tabletki tożsamej w wyglądzie z lekiem referencyjnym. Całkowita liczba zamawianych tabletek placebo wynosi: 49 500 sztuk.
- Przepakowywanie leku referencyjnego do butelek. Jedna butelka zawiera 50 tabletek. Całkowita liczba zamawianych butelek leku referencyjnego: 990 sztuk.
- Umieszczenie placebo w butelkach. Jedna butelka zawiera 50 tabletek placebo. Całkowita liczba zamawianych butelek placebo: 990 sztuk.
- Termin ważności placebo powinien być nie krótszy niż termin ważności leku referencyjnego.
- Opracowanie metod analitycznych dla placebo.
- Badania stabilności leku referencyjnego oraz placebo (produktu badanego) po pakowaniu do butelek.
- Przygotowanie i dostarczenie do Zleceniodawcy dokumentacji produktu badanego zgodnie z wymaganiami Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB) oraz zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Wytwarzania.
- Prowadzenie i dokumentacja ewidencji dotyczącej produktu badanego, jego przechowywania, przepakowywania, etykietowania oraz zwalniania przez Osobę Wykwalifikowaną zgodnie z Dobrą Praktyką Wytwarzania (GMP).
- Dostarczenie dokumentacji placebo powinno nastąpić maksymalnie w ciągu 3 tygodni od podpisania umowy.
- Przechowywanie prób archiwalnych zgodnie z obowiązującymi normami prawa.
- Przechowywanie dokumentacji z poszczególnych etapów wytwarzania, zgodnie z obowiązującymi normami prawa.
- Etykietowanie opakowań jednostkowych (butelek) produktu badanego w oparciu o wzór dostarczony przez Zleceniodawcę. Oznakowanie powinno odbywać się zgodnie z wymogami dyrektywy Komisji 2003/94/WE ustanawiającej zasady i wytyczne dobrej praktyki wytwarzania w odniesieniu do produktów leczniczych stosowanych u ludzi oraz produktów leczniczych stosowanych u ludzi, znajdujących się w fazie badań w części dotyczącej badanych produktów leczniczych.
- Kodowanie numeru serii, terminu ważności oraz innych informacji przewidzianych przez przepisy prawa na opakowaniach jednostkowych oraz etykietach i innych elementach opakowaniowych, zgodnie ze zleceniem i wzorem przekazanym przez Zleceniodawcę.
- Magazynowanie produktu badanego zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego (ChPL), dokumentacją produktu i wymaganiami dotyczącymi przechowywania produktów do badań klinicznych w okresie prowadzenia badania. Zapewnienie stałego monitoringu temperatury, wilgotności oraz innych warunków wskazanych przez Lidera projektu (przechowywanie poniżej 25°C).
- Zwalnianie badanego produktu po procesie wytwórczym przez Osobę Wykwalifikowaną (QP).
- Przygotowanie produktu badanego przez cały okres trwania badania (od momentu uzyskania zgody z URPL-u do 30.09.2027 r.) nastąpi w pięciu partiach. Partie wyznaczone będą w zależności od terminu ważności produktu badanego. Poszczególna partia powinna zostać przygotowana w przeciągu 2 miesięcy od dnia złożonego zamówienia przez Zleceniodawcę.
- Przygotowywanie pakietów do wysyłki do ośrodków badawczych zgodnie z informacjami otrzymanymi od Zleceniodawcy.
- Dostarczenie produktu badanego wraz z wymaganą dokumentacją do dwóch Ośrodków Badawczych znajdujących się na terenie Polski. Wysyłka badanego produktu powinna nastąpić za pośrednictwem wyspecjalizowanego transportu lub firmy kurierskiej w terminach zleconych przez Zleceniodawcę. Wysyłka produktu badanego nastąpi nie częściej niż co 3 miesiące (ok. 4 razy w roku).
- Produkty badane muszą być transportowane zgodnie z kartą charakterystyki produktu, GMP, zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej oraz zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1977 z późn. zm.).
- Prowadzenie i dokumentacja ewidencji dotyczącej przechowywania, dystrybucji zgodnie z kartą charakterystyki produktu, GMP, zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej oraz zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz.1977 z późn. zm.).
- Zamówienie powinno zostać dostarczone do wskazanego ośrodka badawczego w przeciągu 2 tygodni od zamówienia przekazanego przez Zleceniodawcę.
- Archiwizowanie dokumentacji serii przez 6 lat od dnia zwolnienia serii.
- Odbiór niewykorzystanego produktu badanego z ośrodków i ich utylizacja.
Kryteria oceny:
Cena brutto - 100%
Termin / okres wykonania zamówienia:
31.10.2022 r. – 30.09.2027 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem:
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, 15-089 Białystok, ul. Jana Kilińskiego 1
Dział:
Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych, 15-274 Białystok, ul. Jerzego Waszyngtona 17
Numer pokoju:
3
Osoba do kontaktu z Wykonawcami:
Ewelina Sakowicz
Telefon kontaktowy:
85 686 53 88
Do wypełnionego formularza ofertowego (załącznik do zapytania) należy dołączyć:
Kopię aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub aktualnego zaświadczenia o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do CEIDG.
Termin składania ofert (data i godzina):
Miejsce składania ofert: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Dział:
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Dział: Ośrodek Wsparcia Klinicznych.
Wypełniony i podpisany załącznik należy przesłać w kopercie zaadresowanej: UNIWERSYTET MEDYCZNY w Białymstoku, Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych, ul. Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok, z dopiskiem „2021/ABM/03/00006” lub w formie elektronicznej, zaszyfrowanej na adres email owbk@umb.edu.pl, a kod dostępu do odszyfrowania pliku należy przesłać (26.10.2022 r. po godz. 14.30).
Wypełniony i podpisany załącznik należy przesłać w kopercie zaadresowanej: UNIWERSYTET MEDYCZNY w Białymstoku, Ośrodek Wsparcia Badań Klinicznych, ul. Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok, z dopiskiem „2021/ABM/03/00006” lub w formie elektronicznej, zaszyfrowanej na adres email owbk@umb.edu.pl, a kod dostępu do odszyfrowania pliku należy przesłać (26.10.2022 r. po godz. 14.30).
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zastrzega sobie prawo:
- swobodnego wyboru oferty,
- przeprowadzania dodatkowych rokowań,
- unieważnienia konkursu lub zmiany jego warunków, w tym ograniczenia zakresu zamówienia, bez podania przyczyny.
Załączniki: