OWBK.304.09.2024/UB

Dodane przez btt - 11/03/2024 - 11:49
Wykonanie badań histopatologicznych w systemie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej zgodnie z protokołem OECD 407 dla 96 szczurów
na dostawy lub usługi służące wyłącznie do celów prac badawczych, eksperymentalnych, naukowych lub rozwojowych

·         Wykonanie badania histopatologicznego w systemie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej zgodnie z protokołem OECD 407 dla 96 szczurów dla następujących narządów: mózg (w tym mózg i móżdżek, część pnia mózgu łącząca rdzeń przedłużony i wzgórza), wątroba, nerki, śledziona, serce, płuca, żołądek, jelito cienkie, jelito grube (w tym grudki Peyera), nadnercza, grasica, tarczyca i przytarczyca, tchawica, gruczoły płciowe, dwa węzły chłonne, nerw obwodowy (kulszowy), rdzeń kręgowy, oko, mięsień szkieletowy, mostek, kość udowa, pęcherz moczowy, narządy płciowe żeńskie (oba jajniki, macica z szyjką macicy i pochwa – 48 zwierząt), narządy płciowe męskie (najądrza, jądra, prostata + pęcherzyki nasienne z gruczołami koagulacyjnymi jako całość - 48 zwierząt).

·         Transport prób od zleceniodawcy zgodny z wytycznymi Dobrej Praktyki Laboratoryjnej

·         Zwrotny transport szkiełek i bloczków do zleceniodawcy zgodny z wytycznymi Dobrej Praktyki Laboratoryjnej

Inne wymagania:

·         Weterynaryjne laboratorium diagnostyczne posiadające certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej  w zakresie histopatologii

·         Zatrudnienie co najmniej 4 lekarzy weterynarii specjalizujących się w patologii weterynaryjnej, w tym dwóch posiadających specjalizację z użytkowania i patologii zwierząt laboratoryjnych, oraz 2 z tytułem doktora

·         Co najmniej 5 letnie doświadczenie w zakresie patologii zwierząt doświadczalnych

·         Czas realizacji 4 miesiące od momentu otrzymania prób

Najkorzystniejsza cena wykonania zamówienia: 100%
W przypadku złożenia kilku ofert z jednakową ceną za całościowe wykonanie usługi, wybrani oferenci zostaną poproszeni o ponowne złożenie oferty.
2024/12/31
Centrum Medycyny Doświadczalnej
mgr Agnieszka Popielska
2024/03/19