1.MR.GAROS.2024

Dodane przez DzialZamowienP… - 22/01/2024 - 10:34
Szacowanie wartości zamówienia na wyłonienie Wykonawcy do wykonania badań obrazowych MR w ramach projektu pn. „Poszukiwanie wariantów genetycznych związanych z odpowiedzią metaboliczną na krótkotrwałe leczenie doustnym semaglutydem - Genetics of the Acute Response to Oral Semaglutide (GAROS)”, finansowanego przez UMB.
na szacowanie wartości zamówienia na usługi służące wyłącznie do celów prac badawczych, eksperymentalnych, naukowych lub rozwojowych.
usługi szacowania wartości

Szacowanie kosztów usługi polegającej na wykonaniu badań MR (Rezonans Magnetyczny jamy brzusznej z oceną parametryczną stłuszczenia i badaniem spektroskopii wątroby, trzustki oraz mięśni szkieletowych) dla 180 pacjentów.

Badanie MR z wykorzystaniem 2 sekwencji rezonansu magnetycznego:

• T1-vibe eDixon; w fazie, przeciwfazie, z saturacją sygnału tłuszczu, z saturacją sygnału tłuszczu wody, z saturacją sygnału tłuszczu wody z segmentacją, z dostępnością pełnego raportowania (ang. in-phase, opposed-phase, fat, water, water with segmentation and full reporting availability).
  • Sekwencja Dixon; z saturacją sygnału wody, tłuszczu, procentowa zawartość tłuszczu, miara dopasowania, mapa R2*, mapa T2*, zawartość procentowa wody oraz możliwość raportowania z oceną (ang. water, fat, fat per-centage, goodness-of-fit, R2* map, T2* map, and water percentage and q-Dixon evaluation reporting availability)

Badania będą oceniane i opisywane przez specjalistów odpowiednio diagnostyki obrazowej (radiologa) specjalizujących się w badaniach obejmujących ocenę stłuszczenia wątroby w sekwencjach wspomaganych sztuczną inteligencją.

Badanie w formie obrazu zostanie utrwalone na płycie CD z opisem w wersji elektronicznej.

Termin wykonania badania – w dniu zgłoszenia się pacjenta, wykonanie opisu - do 14 dni od przeprowadzenia badania. Płyta i opis wydawane dla pacjentów i opis w wersji elektronicznej przekazany Zamawiającemu.

Usługa powinna być wykonana przy użyciu 3 T rezonansu magnetycznego, zestaw cewek umożliwiających wykonanie badania jamy brzusznej, z automatycznie wykonywanym obrazem wątroby.

Pacjenci będą kierowani na badanie na podstawie skierowania wystawionego przez jednostkę uczestniczącą w badaniu.

do 30.06.2024 r.
Centrum Badań Klinicznych
Anna Citko
Wypełniony i podpisany załącznik - formularz cenowy - w formie skanu należy przesłać na adres mailowy anna.citko@umb.edu.pl