Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawców, którzy będą odgrywali role pacjentów podczas symulowanych scenek, w celu nauczania studentów umiejętności komunikowana się z pacjentem, w czasie zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023.
Pacjent symulowany (SP) to człowiek specjalnie przygotowany do tego, żeby realistycznie i dokładnie odtworzyć historię przebiegu danej choroby, demonstrując fizyczne i emocjonalne symptomy choroby prawdziwego pacjenta.
Opis wykonywanych czynności przez wybrane osoby: Odgrywanie roli pacjenta podczas zajęć ze studentami UMB na podstawie przygotowanych scenariuszy klinicznych, udzielanie informacji zwrotnej na temat własnych odczuć podczas symulowanej konsultacji, udział w szkoleniach przygotowującym do realizacji usługi (bezpłatny, obowiązkowy udział w szkoleniach w łącznym wymiarze 8 godzin dydaktycznych), nauczenie się ról pacjentów, historii ich chorób, wskazówek do odgrywania roli. Zgoda na nagrywanie (rejestrowanie wizerunku SP) podczas zajęć w celu analizy umiejętności komunikowania i wykorzystania nagrań podczas zajęć edukacyjnych.
Dodatkowe wymagania dotyczące udziału w zajęciach dydaktycznych: ubranie codzienne, ubranie sportowe, ubranie zbyt luźne (np. aby zademonstrować, że pacjent schudł w ostatnim okresie), ubranie eleganckie, poważne (garnitur, krawat, sugerujące wykonywanie określonego zawodu), bez pracochłonnej i profesjonalnej charakteryzacji.
Zamawiający informuje, że na realizację usługi przeznacza środki w wysokości umożliwiającej jej realizację w maksymalnej cenie 86 zł brutto za godzinę (cena obejmuje całkowite wynagrodzenie za usługę opisaną w zapytaniu ofertowym, w tym wszystkie obowiązkowe obciążenia, np. VAT, ZUS pracodawcy).
Planowane terminy zajęć edukacyjnych
Zamawiający planuje realizację zadań edukacyjnych z pacjentami symulowanymi w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach pomiędzy godz. 8.00 a godz. 14.00, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany godzin realizacji usługi na późniejsze, maksymalnie do godz. 19.00.
O doborze Wykonawców do poszczególnych zajęć, realizowanych zgodnie z określonym scenariuszem, w każdym przypadku decydował będzie Koordynator zadania. Wykonawcy informowani będą o konieczności udziału w zajęciach na co najmniej 5 dni przed terminem ich realizacji.
Planowana liczba godzin przypadających na jednego Wykonawcę.
Zamawiający szacuje, że w okresie realizacji usługi odbędzie się łącznie około 210 godzin edukacyjnych z pacjentami symulowanymi. Zajęcia będą realizowane przy udziale maksymalnie 12 Wykonawców odgrywających role pacjentów symulowanych. Poszczególni Wykonawcy mogą realizować różne liczby godzin: od 6 do maksymalnie 100 godzin w całym okresie umowy.
W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce i zaleceń dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 łączna liczba godzin edukacyjnych z pacjentami symulowanymi oraz liczby godzin realizacji usługi przez poszczególnych Wykonawców mogą ulec zmianie.
Opis grupy Wykonawców.
Zamawiający zamierza zatrudnić w sumie maksymalnie 12 osób w wieku 21 – 60 lat, w tym co najmniej 4 kobiety.
Wymagania dodatkowe: wykształcenie minimum średnie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2
1) cena za realizacje usługi – 50%
W formularzu ofertowym Wykonawca podaje cenę brutto za 1 godzinę pracy z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Podana cena obejmuje całkowite wynagrodzenie za usługę opisaną w zapytaniu ofertowym, w tym wszystkie obowiązkowe obciążenia, np. VAT, ZUS pracodawcy.
2) wykształcenie i doświadczenie Wykonawcy - 50%, w tym:
- magister psychologii – 20 pkt
- ukończone studia medyczne, kierunek lekarski – 30 pkt.
- ukończone studia medyczne, inne niż kierunek lekarski – 20 pkt.
- doświadczenie w pracy jako SP na uczelni medycznej – 30 pkt.
Posiadane wykształcenie i doświadczenie należy podać w formularzu ofertowym. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. wykształcenia i doświadczenia.
Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty:
1) Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
- cena za realizację usługi (CU) – 50 %
- wykształcenie i doświadczenie wykonawcy (WW) - 50 %
2) Ocenie zostaną poddane oferty niepodlegające odrzuceniu.
3) Łączna liczba punktów, jaką otrzyma rozpatrywana i oceniana oferta w kryterium „cena za realizację usługi” (CU), zostanie wyznaczona według wzoru:
CU = (CN / CR ) x 50, gdzie:
CN – najniższa cena za realizację usługi spośród ofert niepodlegających odrzuceniu,
CR – cena oferty rozpatrywanej,
50 – maksymalna ilość punktów, jaką może uzyskać oferta wg. kryterium cena.
4) Ilość punktów, jaką otrzyma rozpatrywana i oceniana oferta w kryterium „wykształcenie i doświadczenie Wykonawcy” (WW) zostanie przyznana w następujący sposób:
WW = (WR/100) x 50, gdzie:
100 – najwyższa liczba punktów możliwa do uzyskania za wykształcenie,
WR – liczba punktów za wykształcenie w rozpatrywanej ofercie,
50 – maksymalna ilość punktów, jaką może uzyskać oferta wg. kryterium.
5) Jako oferta najkorzystniejsza wybrana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów (P) obliczoną według wzoru: P = CU + WW
- Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych z zamawiającym (załącznik nr 3).
Przy składaniu oferty decyduje data wpływu do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Oferty, które zostaną złożone lub wpłyną po wyżej wymienionym terminie nie będą rozpatrywane.