Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
- Nazwa warsztatów:
„Warsztaty z komunikacji w zespole interdyscyplinarnym”
- Opis przedmiotu zamówienia:
- Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie w siedzibie Zamawiającego dwóch 2-dniowych warsztatów z zakresu komunikacji w zespole interdyscyplinarnym, dla 24 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Warsztaty będą realizowane w ramach projektu: „Mamy POWER – inwestujemy w kompetencje regionu”, Zadanie 2. Rozwój kompetencji studentów - Zajęcia warsztatowe realizowane w zespole interdyscyplinarnym (II edycja) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.
- Dokładny opis tematyki warsztatów, w tym zagadnienia i treści objęte warsztatami:
Warsztaty są przeznaczone dla 24 studentek i studentów kierunku: lekarskiego, pielęgniarstwa, fizjoterapii i farmacji (ostatnich i przedostatnich lat studiów jednolitych, I i II stopnia) w zakresie kształtowania kompetencji komunikacyjnych niezbędnych do współpracy w zespole interdyscyplinarnym, jak również i w bezpośrednim kontakcie z pacjentem geriatrycznym i jego otoczeniem. Zajęcia polegają na przekazaniu podstawowych informacji teoretycznych oraz pracy grupy (zajęcia w dwóch grupach około 12-osobowych) w formie case study pod nadzorem trenera. Zakres tematyczny zajęć obejmuje:
- zasady prawidłowej komunikacji,
- bariery w komunikacji ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych,
- plan opieki a zaburzenia w komunikacji,
- zasady postępowania w przypadku zaburzeń w komunikacji,
- komunikowanie się w zespole interdyscyplinarnym,
- analiza przypadków praktycznych,
- rozpoznawanie sytuacji stresu i metody radzenia sobie ze stresem,
- komunikowanie się z opiekunami osoby starszej.
- Sposób realizacji szkolenia:
- Co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem warsztatów Wykonawca zobowiązany jest przestawić szczegółowy konspekt warsztatów.
- Wykonawca przygotuje i zapewni wszystkim uczestnikom na własność materiały dydaktyczne, obejmujące najważniejsze zagadnienia omawiane podczas warsztatów.
- Wykonawca wystawi uczestnikom zajęć zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
- Zamawiający, na potrzeby szkolenia, zapewni salę wyposażoną w rzutnik multimedialny i ekran. Jeśli do przeprowadzenia warsztatów niezbędny będzie dodatkowy sprzęt, to zapewni go Wykonawca.
- Potwierdzeniem realizacji zajęć będzie przekazanie Zamawiającemu przez Wykonawcę:
- protokołu zdawczo-odbiorczego w formie przygotowanej przez Zamawiającego;
- oryginału listy obecności w formie przygotowanej przez Zamawiającego wraz z listą z potwierdzającą odbiór materiałów szkoleniowych;
- kserokopii wszystkich zaświadczeń wydanych uczestnikom.
6) Działania informacyjno-promocyjne:
- Wykonawca umieści na wszystkich dokumentach i opracowaniach, informacje o nazwie warsztatów i projektu oraz odpowiednie logotypy (Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój), które Zamawiający prześle Wykonawcy drogą mailową.
- Wykonawca zapewni:
- przestrzeganie polityki równych szans podczas realizacji zajęć, w szczególności stosowanie języka równościowego;
- materiały dydaktyczne oraz inne pomoce dydaktyczne zastosowane podczas warsztatów uwzględniające stosowanie równościowego języka, w tym używanie sformułowań w języku wrażliwym na płeć.
- właściwe i bezpieczne warunki realizacji szkolenia, w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, zgodnych zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Prezesa Rady Ministrów i/lub Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązującymi w dacie szkolenia.
- Miejsce warsztatów: Warsztaty realizowane będą w siedzibie Zamawiającego, w salach szkoleniowych zapewnionych przez Zamawiającego. Dokładne miejsce szkolenia Zamawiający wskaże na co najmniej 7 dni przed terminem szkolenia.
- Planowany termin, czas trwania i godziny zajęć realizacji usługi:
- Zamawiający zamierza zorganizować dwudniowe warsztaty dla każdej z dwóch grup studentów w łącznym wymiarze 32 godzin dydaktycznych: 2 grupy po 16 godzin (2 x 8 godz. każda grupa),
- szkolenie dla I i II grupy powinno zostać zrealizowane w okresie: styczeń – czerwiec 2021 (w dniach: piątek – 8 godz. dydaktycznych, sobota - 8 godz. dydaktycznych dla każdej z dwóch grup),
- dokładne terminy i godziny szkolenia określone zostaną przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Wykonawcą, na co najmniej 14 dni przed datą ich rozpoczęcia dla każdej z dwóch grup.
- szkolenia realizowane będą w salach szkoleniowych zapewnionych przez Zamawiającego, zlokalizowanych na terenie miasta Białystok. Lokalizacja sali szkoleniowej zostanie wskazana przez Zamawiającego na 7 dni przed datą pierwszego szkolenia,
- w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce i zaleceń dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19) termin realizacji usługi może ulec wydłużeniu maksymalnie do czerwca 2021 roku.
Wymagania wobec Wykonawcy:
- Wykształcenie wyższe,
- Posiadanie co najmniej trzyletniego doświadczenia w prowadzeniu i organizowaniu warsztatów w zakresie zagadnień, o których mowa w pkt 2.II.
- Przeprowadzenie co najmniej 3 takich warsztatów w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert.
Wykonawca potwierdzi swoje doświadczenie w tabeli zamieszczonej w formularzu ofertowym.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. doświadczenia.
- Dyspozycyjność, w okresie planowanej realizacji usługi.
1) Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następującego kryterium:
Cena oferty – 70% - max. liczba - 70 pkt
Doświadczenie trenera: - 30% -liczba przeprowadzonych warsztatów z zakresu komunikacji dla pracowników branży medycznej w ciągu ostatnich 3 lat - max. liczba - 30 pkt.
2) Zasady oceny kryterium "Cena oferty"
W formularzu ofertowym Wykonawca poda cenę brutto, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, za całość realizacji zamówienia. Ocena w tym kryterium zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru:
Liczba punktów = najniższa oferowana cena /cena oferty ocenianej x 70
Oferta najkorzystniejsza otrzyma w tym kryterium 70 punktów.
3) Zasady oceny kryterium "Doświadczenie trenera”.
W kryterium „Doświadczenie trenera” ocena zostanie dokonana na podstawie dotychczasowej działalności trenera biorącego udział w realizacji warsztatów.
Ocena zostanie dokonana przy zastosowaniu następujących zasad:
• 3 szkolenia: 0 punktów,
• 4 - 5 szkolenia: 10 punktów,
• 6 - 7 szkoleń: 20 pkt.
• 8 i więcej szkoleń: 30 punktów
W celu potwierdzenia liczby punktów przysługujących w ramach kryterium Wykonawca powinien podać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1) liczbę i wykaz przeprowadzonych warsztatów/szkoleń z zakresu komunikacji dla pracowników/ studentów branży medycznej (z określeniem grupy zawodowej medycznej/ kierunków studiów medycznych) okresie 3 lat przed terminem składania ofert. Jeżeli w realizacji warsztatów bierze udział więcej niż 1 trener to należy podać doświadczenie korzystniejsze dotyczące jednego z nich.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. doświadczenia.
do pozostawienia bez rozpatrywania ofert, które wpłynęły po terminie.