- Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie w siedzibie Zamawiającego dwóch 2-dniowych warsztatów kompetencji analitycznych w interdyscyplinarnych grupach, dla 24 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Warsztaty będą realizowane w ramach projektu: „Mamy POWER – inwestujemy w kompetencje regionu”, Zadanie 2. Rozwój kompetencji studentów - Zajęcia warsztatowe realizowane w zespole interdyscyplinarnym (II edycja) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.
- Dokładny opis tematyki warsztatów, w tym zagadnienia i treści objęte warsztatami:
Warsztaty są przeznaczone dla 24 studentek i studentów kierunku: lekarskiego, pielęgniarstwa, fizjoterapii i farmacji (ostatnich i przedostatnich lat studiów jednolitych, I i II stopnia) w zakresie nabycia wiedzy i kształtowania kompetencji analitycznych niezbędnych do współpracy w interdyscyplinarnych grupach, jak również i w bezpośrednim kontakcie z pacjentem geriatrycznym i jego otoczeniem. Zajęcia polegają na przekazaniu podstawowych informacji teoretycznych z naciskiem na praktyczną pracę oraz praca grupy w formie case study pod nadzorem trenera, konsultacje podjętych działań, zajęcia grupach około 12-to osobowych
Zakres tematyczny zajęć obejmuje:
- zastosowanie w diagnostyce medycznej interpretacji wyników badań i rozmowy z pacjentem,
- charakter sytuacji problematycznych wymagających myślenia analitycznego w procesie diagnostycznym i terapeutycznym,
- fazy procesu analizy informacji medycznych i naukowych,
- najczęstsze błędy przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych,
- wybrane techniki i narzędzia analitycznego rozwiązywania problemów terapeutycznych,
- myślenie analityczne w pracy grupowej.
- Sposób realizacji szkolenia:
- Co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem warsztatów Wykonawca zobowiązany jest przestawić szczegółowy konspekt warsztatów.
- Wykonawca przygotuje i zapewni wszystkim uczestnikom na własność materiały dydaktyczne, obejmujące najważniejsze zagadnienia omawiane podczas warsztatów.
- Wykonawca wystawi uczestnikom zajęć zaświadczenia o ukończeniu warsztatów.
- Zamawiający, na potrzeby szkolenia, zapewni salę wyposażoną w rzutnik multimedialny i ekran. Jeśli do przeprowadzenia warsztatów niezbędny będzie dodatkowy sprzęt, to zapewni go Wykonawca.
- Potwierdzeniem realizacji zajęć będzie przekazanie Zamawiającemu przez Wykonawcę:
- protokołu zdawczo-odbiorczego w formie przygotowanej przez Zamawiającego;
- oryginału listy obecności w formie przygotowanej przez Zamawiającego wraz z potwierdzeniem odbioru materiałów szkoleniowych;
- kserokopii wszystkich zaświadczeń wydanych uczestnikom.
6) Działania informacyjno-promocyjne:
- Wykonawca umieści na wszystkich dokumentach i opracowaniach, informacje o nazwie warsztatów i projektu oraz odpowiednie logotypy (Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój), które Zamawiający prześle Wykonawcy drogą mailową.
- Wykonawca zapewni:
- przestrzeganie polityki równych szans podczas realizacji zajęć, w szczególności stosowanie języka równościowego;
- materiały dydaktyczne oraz inne pomoce dydaktyczne zastosowane podczas warsztatów uwzględniające stosowanie równościowego języka, w tym używanie sformułowań w języku wrażliwym na płeć.
- Miejsce warsztatów: Warsztaty realizowane będą w siedzibie Zamawiającego, w salach szkoleniowych zapewnionych przez Zamawiającego. Dokładne miejsce szkolenia Zamawiający wskaże na co najmniej 7 dni przed terminem szkolenia.
- Planowany termin, czas trwania i godziny zajęć realizacji usługi:
- Zamawiający zamierza zorganizować dwudniowe warsztaty dla każdej z dwóch grup studentów w łącznym wymiarze 32 godzin dydaktycznych: 2 grupy po 16 godzin (2 x 8 godz. każda grupa),
- szkolenie dla I i II grupy powinno zostać zrealizowane w okresie: luty – czerwiec 2021 (w dniach: piątek – 8 godz. dydaktycznych, sobota - 8 godz. dydaktycznych dla każdej z dwóch grup),
- dokładne terminy i godziny szkolenia określone zostaną przez Zamawiającego, w uzgodnieniu z Wykonawcą, na co najmniej 14 dni przed datą ich rozpoczęcia dla każdej z dwóch grup.
- szkolenia realizowane będą w salach szkoleniowych zapewnionych przez Zamawiającego, zlokalizowanych na terenie miasta Białystok. Lokalizacja sali szkoleniowej zostanie wskazana przez Zamawiającego na 7 dni przed datą pierwszego szkolenia,
- w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce i zaleceń dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19) termin realizacji usługi może ulec wydłużeniu maksymalnie do czerwca 2021 roku.
Wymagania wobec Wykonawcy:
- Wykształcenie wyższe,
- Posiadanie co najmniej trzyletniego doświadczenia w prowadzeniu i organizowaniu warsztatów w zakresie zagadnień, o których mowa w pkt 2.II.
- Przeprowadzenie co najmniej 3 takich szkoleń/warsztatów z zakresu kompetencji analitycznych/ zastosowania metod analitycznych dla pracowników branży medycznej i/lub studentów kierunków medycznych w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert.
Wykonawca potwierdzi swoje doświadczenie w tabeli zamieszczonej w formularzu ofertowym.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. kwalifikacji i doświadczenia.
- Dyspozycyjność, w okresie planowanej realizacji usługi.
1) Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego na podstawie następujących kryteriów:
Kryterium Maksymalna liczba punktów, jakie może otrzymać oferta za dane kryterium
Cena oferty – 60% 60 pkt
Doświadczenie trenera: maksymalna liczba przeprowadzonych szkoleń z zakresu zastosowania metod analitycznych dla pracowników branży medycznej lub studentów kierunków medycznych – 20% 20 pkt
Wykorzystanie w trakcie szkolenia gier szkoleniowych dopasowanych do tematyki szkolenia – 20% 20 pkt
2) Zasady oceny kryterium „Cena oferty”
w formularzu ofertowym Wykonawca poda cenę brutto za realizację warsztatów. Ocena w tym kryterium zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru:
liczba punktów = najniższa oferowana cena /cena oferty ocenianej x 60
najkorzystniejsza oferta otrzyma w tym kryterium 60 punktów.
3) Zasady oceny kryterium „Doświadczenie trenera”.
W kryterium „Doświadczenie trenera” ocena zostanie dokonana na podstawie dotychczasowej działalności trenera biorącego udział w realizacji warsztatów.
Ocena zostanie dokonana przy zastosowaniu następujących zasad:
• 3 szkolenia: 0 punktów
• 4 - 6 szkoleń: 10 punktów
• 7 i więcej szkoleń: 20 punktów
W celu potwierdzenia liczby punktów przysługujących w ramach kryterium Wykonawca powinien podać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1) liczbę i wykaz przeprowadzonych szkoleń/ warsztatów z zakresu zastosowania metod analitycznych dla pracowników branży medycznej lub studentów kierunków medycznych. Jeżeli w realizacji warsztatów bierze udział więcej niż 1 trener to należy podać doświadczenie zespołu, który miałby realizować szkolenie lub wskazać doświadczenie jednego z nich, korzystniejsze z punktu widzenia rozpatrywania oferty. W razie gdy Wykonawca w formularzu ofertowym nie określi doświadczenia, w przedmiotowym kryterium otrzyma 0 pkt.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. doświadczenia.
4) Zasady oceny kryterium: „Wykorzystanie w trakcie szkolenia gier szkoleniowych dopasowanych do tematyki szkolenia”
Wykonawca zdeklaruje w formularzu ofertowym liczbę gier szkoleniowych dopasowanych do tematyki szkolenia, które zrealizuje w trakcie trwania warsztatów.
Ocena zostanie dokonana przy zastosowaniu następujących zasad:
• 0 gier szkoleniowych - 0 punktów
• 1 gra szkoleniowa - 10 punktów
• 2 i więcej gier szkoleniowych - 20 punktów.
5) Ostateczna ocena punktowa oferty.
Maksymalna ostateczna ocena punktowa oferty (Cena oferty + Doświadczenie trenera + liczba gier szkoleniowych): 100 pkt. Liczba punktów wynikająca z działań matematycznych zostanie zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.
Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający przeprowadzi negocjacje z Wykonawcami.
do pozostawienia bez rozpatrywania ofert, które wpłynęły po terminie.