Szkolenia będą realizowane w ramach projektu „Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.
- Nazwa szkolenia:
„Wax-up realistyczny”
- Opis przedmiotu zamówienia:
I. Przedmiotem zamówienia jest:
Szkolenie dla nauczycieli akademickich UMB posiadających tytuł zawodowy lekarza dentysty/stomatologa. Szkolenie będzie prowadzone z naciskiem na rozwój umiejętności dydaktycznych kadry w zakresie nauczania umiejętności praktycznych studentów podczas zajęć klinicznych. Kompetencje te umożliwią modyfikację programu kształcenia na V roku kierunku Lekarsko-Dentystycznego UMB w zakresie wprowadzenia bloku Projektowanie Uśmiechu oraz pozwolą dydaktykom prowadzić zajęcia z uwzględnieniem odczytywania danych klinicznych i na ich podstawie wykonywać modele woskowe przyszłego uzębienia pacjenta. Tak przyjęta forma szkolenia przełoży się na efektywne rezultaty dydaktyczne, m. in. pozwoli na wprowadzenie nowych narzędzi dydaktycznych, tj. wax-up i mock up, które będą wykorzystane jako narzędzia treningowe podczas leczenia pacjentów. Uzyskane umiejętności będą wykorzystane w trakcie zajęć praktycznych ze studentami V roku kierunku lekarsko-dentystycznego. Planowana liczba uczestników szkolenia to 7 osób.
Szkolenie będzie realizowane w ramach projektu „Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.
II. Dokładny opis tematyki szkolenia, w tym zagadnienia i treści objęte szkoleniem:
- Szkolenie obejmie następujące zagadnienia:
- Morfologia i histologia zębów naturalnych;
- Wax-up i jego rola w estetycznych odbudowach bezpośrednich;
- Ocena struktury powierzchni zębów naturalnych, ich transparencji i opalescencji;
- Wykonanie na modelu gipsowym zęba siecznego w wosku (wax-up) z odtworzeniem naturalnego koloru;
- Wykonanie klucza do mock-up w celu kontroli preparacji zęba; rodzaje stosowanych kluczy. Techniki flow injection.
III. Sposób realizacji szkolenia:
- Łączny czas trwania szkolenia to 8 godzin zegarowych. Szkolenie obejmować będzie część wykładową przedstawiającą teorie zagadnień (3 godziny zegarowe) oraz ćwiczenia praktyczne (5 godzin zegarowych) na realistycznych modelach gipsowych, polegające na praktycznym wykonaniu wax-up zęba siecznego w technice warstwowania przy użyciu wosków w naturalnych kolorach zębów. W szkoleniu będzie uczestniczyć 7 osób (nauczyciele akademiccy UMB). Liczebność grupy szkoleniowej może zostać pomniejszona o maksymalnie 2 osoby i zostanie podana Wykonawcy na 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
- W terminie do 7 dni po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania oraz przekazania Zamawiającemu do akceptacji szczegółowego programu szkolenia.
- Wykonawca zapewni uczestnikom salę - własne laboratorium protetyczne (laboratorium techniki dentystycznej) wyposażone w sprzęt i materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dla każdego uczestnika.
Niezbędny sprzęt i materiały zużywalne to m. in. (znakiem „*” oznaczono sprzęt i materiały dostępne indywidualnie dla każdego uczestnika szkolenia, tzn. wskazany sprzęt i materiały powinny zostać zapewnione podczas szkolenia w liczbie równiej liczbie uczestników):
- nożyki elektryczne do wosku*,
- oświetlenie stołu*,
- suszarka,
- garnek ciśnieniowy,
- kompresor,
- pistolet do kartrydży silikonowych,
- modelarz do wosku* ,
- pędzel do wosku*,
- skalpel*,
- gąbka polerująca*
- projektor,
- monitor,
- mikroskop
- kamera
- gips i modele gipsowe*,
- woski modelarskie wybarwione w kolorach zęba*,
- materiały rysunkowe: papier, kredki, cienkopisy*,
- pozostałe akcesoria oraz materiały zużywalne niezbędne do realizacji zagadnień teoretycznych i praktycznych zgodnie z programem szkolenia.
- Wykonawca, najpóźniej w dniu szkolenia, przekaże uczestnikom materiały szkoleniowe w formie papierowej (m.in. podręcznik – manual) oraz inne pomoce dydaktyczne, które będą niezbędne do przeprowadzenie szkolenia oraz zostaną wykorzystane do pracy dydaktycznej po jego zakończeniu. Zmawiającemu zostaną przekazane materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (na pamięci przenośnej pendrive).
- Wykonawca przekaże uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, a Zamawiającemu zostaną przekazane ich kserokopie.
- Wykonawca przygotuje, zgromadzi i przekaże Zamawiającemu:
- oryginał listy obecności w formie przygotowanej i przekazanej Wykonawcy przez Zamawiającego;
- oryginał listy odbioru materiałów szkoleniowych w formie przygotowanej i przekazanej Wykonawcy przez Zamawiającego;
- kserokopie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia wydanych wszystkim uczestnikom;
- oryginał listy odbioru zaświadczeń o ukończeniu szkolenia w formie przygotowanej i przekazanej Wykonawcy przez Zamawiającego;
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej przekazane na pamięci przenośnej pendrive.
- Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia właściwych i bezpiecznych warunków realizacji szkolenia, w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, zgodnych zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Prezesa Rady Ministrów i/lub Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązującymi w dacie szkolenia. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności zapewnienie uczestnikom koniecznych środków ochrony.
- Działania informacyjno-promocyjne:
Wykonawca umieści na harmonogramie szkolenia, liście obecności, liście odbioru materiałów szkoleniowych i zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, zaświadczeniach, innych dokumentach i opracowaniach wskazanych przez Zamawiającego oraz w pomieszczeniach, w których będą odbywały się zajęcia informacje o nazwie szkolenia i projektu oraz odpowiednie logotypy (Unii Europejskiej, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój), które Zamawiający prześle Wykonawcy drogą mailową.
- Wykonawca zapewni:
- dostępność usługi będącej przedmiotem zamówienia dla wszystkich uczestników szkolenia, zgodnie ze standardami stanowiącymi załącznik do Wytycznych w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014–2020,
- przestrzeganie polityki równych szans podczas realizacji zajęć, w szczególności stosowanie języka równościowego,
- materiały szkoleniowe oraz inne pomoce dydaktyczne zastosowane podczas szkolenia uwzględniające stosowanie równościowego języka, w tym używanie sformułowań w języku wrażliwym na płeć.
IV. Miejsce szkolenia:
Szkolenie odbędzie się w miejscu zapewnionym przez Wykonawcę (laboratorium protetycznym - laboratorium techniki dentystycznej), wyposażonym w sprzęt i materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia.
V. Planowany termin realizacji usługi:
W ciągu trzech miesięcy od daty podpisania umowy z Wykonawcą (termin może ulec wydłużeniu w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce i zaleceń dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, jednakże termin realizacji umowy nie może być dłuższy niż do 20.09.2021 roku).
VI. Czas trwania szkolenia i godziny zajęć:
Szkolenie jednodniowe, trwające 8 godzin zegarowych (wykład - 3 godziny zegarowe, ćwiczenia praktyczne - 5 godzin zegarowych).
VII. Planowana liczba uczestników:
Zamówienie dotyczy szkolenia dla siedmiu osób, będących nauczycielami akademickimi UMB, posiadających tytuł zawodowy lekarza dentysty/stomatologa. Liczebność grupy szkoleniowej może zostać pomniejszona o maksymalnie 2 osoby. Ostateczna liczebność zostanie podana Wykonawcy na 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Zamawiający zapłaci za liczbę osób faktycznie biorących udział w szkoleniu.
- Wymagania wobec Wykonawcy
- minimum 2 zrealizowane szkolenia o tożsamej lub podobnej tematyce do przedmiotu zamówienia,
- zapewnienie trenera posiadającego:
- min. 2 lata doświadczenia w zakresie realizacji szkoleń o tożsamej lub podobnej tematyce,
Wnioskodawca potwierdzi swoje doświadczenie poprzez złożenie oświadczania w Formularzu ofertowym.
Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających posiadanie ww. doświadczenia.
Zamawiający przy wyborze oferty będzie kierował się następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Kryteria kwalifikacji zawodowych - waga 30%
Maksymalna liczba punktów do uzyskania w ww. kryterium oceny ofert – 30 pkt.
W zakresie zamówienia dotyczącego przeprowadzenia szkolenia z zakresu „Wax-up realistyczny”, Zamawiający przyzna punkty za wykazane w formularzu ofertowym doświadczenie dodatkowe (ponad wymagania podstawowe wobec Wykonawcy) w następujący sposób:
a) Zapewnienie trenera posiadającego minimum 20-letnie doświadczenie w zawodzie technika dentystycznego - 15 pkt.
b) Zapewnienie trenera posiadającego tytuł technika specjalisty II stopnia (specjalizacja nadawana przez NOT) - 15 pkt.
Wnioskodawca odniesie się do powyższych kryteriów (potwierdzając ich spełnianie lub nie potwierdzając ich spełniania) poprzez złożenie oświadczania w Formularzu ofertowym. W przypadku, gdy Wykonawca w formularzu ofertowym nie odniesie się do powyższych kryteriów, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca nie posiada takiego doświadczenia, tym samym Wykonawca w przedmiotowym kryterium otrzyma 0 pkt.
W przypadku potwierdzenia spełniana powyższych kryteriów Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia, na każde wezwanie Zamawiającego, dokumentów potwierdzających ich spełnianie.
2) Kryterium CENA - waga 70%
Maksymalna liczba punktów do uzyskania w ww. kryterium oceny ofert: 70 pkt.
Zamawiający przyzna punkty w kryterium „cena” wg następującego wzoru:
CZ = (CN/CR) x 70
Gdzie:
CN – najniższa cena za realizację zamówienia, spośród ofert niepodlegających odrzuceniu,
CR – cena za realizację zamówienia oferty rozpatrywanej,
70 – maksymalna liczba punktów, jaka może uzyskać oferta wg kryterium „cena – 70%”
W formularzu ofertowym Wykonawca podaje ceny brutto za wykonanie zamówienia, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W formularzu ofertowym Wykonawca określi cenę realizacji zamówienia w przeliczeniu na:
• Cenę za całość zamówienia (7 uczestników)
• Cenę jednostkową za jednego uczestnika
Zamawiający dokona płatności za rzeczywistą liczbę uczestników biorących udział w szkoleniu.
Jako oferta najkorzystniejsza wybrana zostanie oferta, która uzyska największą liczbę punktów będących sumą punktów z wszystkich w/w kryteriów.
- do pozostawienia bez rozpatrywania ofert, które wpłynęły po terminie;
- do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny;
- do zmiany zakresu postępowania.