Nr AGU.304.24.2021

Dodane przez aleksandra.was… - 29/04/2021 - 12:10
Zapytanie ofertowe Nr AGU.304.24.2021 na wyłonienie Wykonawcy wykonania usługi badawczej dotyczącej obrazowania wysokorozdzielczego transmisyjną mikroskopią elektronową wraz z analizą pierwiastkową.

I. Obrazowanie  wysokorozdzielcze transmisyjną  mikroskopią  elektronową  (25 szt.) polegające na:

1. Przygotowaniu próbek, w tym koszt materiałów do wykonania analizy (rozpuszczalniki oraz siatki mikroskopowe; siatki miedziane pokryte „koronkowym” formvarem, stabilizowanym węglem)  wliczony w cenę analizy.

2. Aparatura o minimalnych wymaganiach:

Mikroskop elektronowy o wysokiej rozdzielczości typu Titan G2 60-300 kV wyposażony w działo z emisją polową FEG, monochromator, trójsoczewkowy system kondensora, system soczewek obiektywu, korektor obrazu (korektor Cs), detektor HAADF oraz spektrometr EDS (Energy Dispersive X-Ray Spectroscopy).

3. Napięcie przyspieszające wiązki elektronów minimum 300 kV .

4. Obrazowanie HRTEM mikrostruktury próbek ma być wykonane w trybie jasnego pola.

II. Obrazowanie wysokorozdzielcze transmisyjną mikroskopią elektronową z analizą pierwiastkową   (5 szt.) polegające na:

2. Aparatura o minimalnych wymaganiach:

3. Napięcie przyspieszające wiązki elektronów minimum 300 kV .

4. Analiza pierwiastkowa próbek oraz określenie rozkładu (dystrybucji pierwiastków w próbkach, mapowanie) ma być przeprowadzona w trybie STEM-EDS przy użyciu detektora HAADF oraz detektora promieniowania charakterystycznego Si(Li), zbierając widmo EDS z każdego miejsca odpowiadającego pikselom mapy, punkt po punkcie.

5. Analiza ma być podsumowana sprawozdaniem, które ma zawierać:

- opis wykorzystanej aparatury i warunków eksperymentalnych

- zestawienie wszystkich obrazów wykonanych dla każdej z próbek w różnych powiększeniach    obrazu, oraz analizę pierwiastkową (jeżeli będzie tego dotyczyło zlecenie)

- wszystkie pliki źródłowe w formie graficznej - obrazów w formie plików jpg lub tiff.

Dodatkowe wymagania:

Wykonawca powinien posiadać  co najmniej  5-letnie doświadczenie w wykonywaniu takich badań, oraz dysponować odpowiednim zapleczem aparaturowym.

Najniższa cena
Od dnia podpisania umowy do czasu obrazowania wszystkich próbek, nie dłużej niż do dnia 31.12.2021 r.
Zakład Chemii Organicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
dr hab. Marta E. Płońska – Brzezińska, e-mail: marta.plonska-brzezinska@umb.edu.pl;
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku,
Dział: Kancelaria Ogólna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (lewe skrzydło Pałacu Branickich)
ul. Jana Kilińskiego 1
15-089 Białystok